Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 Msza święta z Sakramentem Chrztu Świętego i roczki w 2020 r.

  • 19.01; 16.02; 15.03; 19.04; 17.05; 21.06;

  • 19.07; 16.08; 13.09; 18.10; 15.11; 20.12.

  • Godz. 11.00.

  • Nauka przed chrztem w środę po Mszy św. wieczornej

  • poprzedzającą chrzest święty. 

 

 

  

  •  2 Niedziela Zwykła

  •      19 styczeń 2020

  •  

    

  • Przychodzimy na Mszę św. i wyznajemy wiarę w wszechmogącego Boga, który rządzi niebem i ziemią. On jest naszą siłą, On może nas obdarzyć pokojem. Jako Jego dzieci, choć słabe i grzeszne, jako powołani do świętości z ufnością powierzmy Mu swoje życie.

    

   Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie. Za każdy złożony dar składamyBóg zapłać”.

    

    

W czasie odwiedzin duszpasterskich (kolędy) nie ma nabożeństwa popołudniowego w niedzielę.

 

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 – 25 stycznia. Tegorocznej modlitwie o jedność przewodzi hasło „Życzliwymi bądźmy”. Nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele będzie 24 stycznia (piątek) o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o jedność Kościoła.

 

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele zapraszamy o godz.14.30 na Koncert Kolęd w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej. Po koncercie Msza św.

 

W poniedziałek 20 stycznia o godz. 15.30 z parkingu przy kościele wyjazd autokarem do teatru w Cieszynie na „Jasełka”. Informacje i zapisy u p. Elżbiety Mitko. Koszt wyjazdu 33 zł.

 

Po Mszach św. przyjmowane są ofiary na modlitwy za zmarłych zalecanych, których wspominamy w tygodniu przed pierwszą Mszą św. Ofiary za ławki przyjmowane będą w lutym.

 

Zmiana terminów odwiedzin duszpasterskich: 25 stycznia (sobota) godz. 9.30 kolęda dodatkowa i ul. Borowicka od nr 55 do 103 nieparzyste oraz 26 stycznia (niedziela) godz. 13.30 ul. Wyzwolenia od nr 46 obie strony do końca.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:  

 

„Mały Gość”: gry i zabawy na ferie, jak wyglądają zabawy dzieci w Afryce, gdzie w Polsce znaleźć można pomniki postaci z bajek i jak szukać śladów nowych zwierząt czy roślin.

 

Gość Niedzielny”: w nim artykuły: skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu; reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża; przepis na doskonały domowy chleb.

Są inne czasopisma.  

 

Życzymy wszystkim radosnej niedzieli i Bożej Opatrzności 

 

w realizowaniu zadań i obowiązków w nowym tygodniu.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Gołkowice, siedziba: Gołkowice, 1 Maja 133.