Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 Msza święta z Sakramentem Chrztu Świętego i roczki w 2019 r.

  • 18.08; 01.09; 20.10; 03.11; 25.12 Godz. 11.00

  • Nauka przed chrztem w środę poprzedzającą chrzest święty.

  •  

 

I N F O R M A C J A

Groby, które na naszym cmentarzu istnieją 20 i więcej lat,

a ich rezerwacja miejsca nie została przez opiekunów grobów przedłużona,

po 15 października br. zostaną zniwelowane

a miejsca przejdą do dyspozycji parafii

 

 

  • 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

  • 11 sierpień 2019

  • Eucharystia jest Ucztą paschalną Nowego Przymierza, na której Chrystus karmi nas swoim Ciałem i wzmacnia swoją Krwią. Mocą tego pokarmu możemy iść ufnie na spotkanie Pana, który przygotował nam wspaniałą ucztę tam, gdzie będziemy Go oglądać twarzą w twarz.

    

   Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła..

    

  •  -------------------------------------------------------------
  •  

Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 15.30.

 

Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Z tyłu kościoła wystawiona jest księga abstynencji i trzeźwości.

 

Mimo czasu wakacji dzieci i młodzież zachęcamy do udziału we mszy św. w środę o godz. 18.00.

 

We wtorek 13 sierpnia będziemy obchodzili w naszej parafii kolejny Dzień Fatimski. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej, a także wszystkich wrażliwych na słowa orędzia fatimskiego „Odmawiajcie różaniec, czyńcie pokutę". Zapraszamy przed figurę Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.30. Szczególnie serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci naszej parafii, które obecnie są na wakacjach i mają wiele wolnego czasu. Prosimy przynieść krzesełka i świece z okapnikami.

 

W czwartek - 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień wolny od pracy. Msze św. sprawowane są: o godz. 7.00; 9.00; 11.00 oraz w kościele św. Anny o godz. 14.00.

 

 

Parafia organizuje 17 sierpnia pielgrzymkę do Czernej i Tyńca. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Szczegółowe informacje i zapisy u p. Elżbiety Mitko.

 

W niedzielę 18 sierpnia Stanowa Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Parafia organizuje wyjazd autokarem. Wyjazd spod szkoły podstawowej o godz. 7.00. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy u p. Marii Ranoszek.

 

Parafia organizuje również 27 sierpnia na zakończenie wakacji wyjazd dla dzieci, z choć jednym opiekunem prawnym do Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Szczegółowe informacje i zapisy także u p. Elżbiety Mitko.

 

Nasza parafianka, studentka - wraz z młodzieżą z całej Polski wyjeżdża w sierpniu na misje. Młodzież ta postanawia poświecić swój czas wakacji na pomoc potrzebującym w krajach takich jak: Ukraina, Białoruś, Madagaskar, Kazachstan czy Syberia. Bardzo potrzebne jest wsparcie modlitewne jak i materialne, dzięki któremu wolontariusze będą mogli pomagać tym, wśród których będą pracować. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na działalność misyjną wolontariuszy. Szczególnie, że z naszej parafii wyjeżdża na misje. taka osoba.

 

 W trwającym okresie wakacyjno - urlopowym zachęcamy wiernych do lektury Pisma św. oraz prasy katolickiej. Jest do nabycia: „Gość Niedzielny” z płytą CD.

  

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Gołkowice, siedziba: Gołkowice, 1 Maja 133.