Ogłoszenia

czytaj więcej

Intencje mszalne

czytaj więcej

Eucharystia

zobacz kiedy...

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

 Msza święta z Sakramentem Chrztu Świętego i roczki w 2020 r.

  • 19.01; 16.02; 15.03; 19.04; 17.05; 21.06;

  • 19.07; 16.08; 13.09; 18.10; 15.11; 20.12.

  • Godz. 11.00.

  • Nauka przed chrztem w środę po Mszy św. wieczornej

  • poprzedzającą chrzest święty.

  •  

  •  Zmarła

  • śp. HELENA PRZYBYŁA

  • lat 84

  •  wieloletnia gospodyni (31 lat)

  • ks. kan. Jana Ficka

  • Msza św. pogrzebowa:

  • parafia św. Małgorzaty w Lyskach

  • 24 luty (poniedziałek) o godz. 9.00

  • Parafia organizuje wyjazd autokarem

  • (poniedziałek  parking przy kościele godz.7.30)

  • WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE...

  •  

 

  • 6  N i e d z i e l a    Z w y k ł a

  •      16 luty 2020

  •  

   Bóg wzywa nas, byśmy poważnie traktowali Boże prawo. Niech udział w tej Eucharystii, będącej uwielbieniem przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie Boga Ojca, a zwłaszcza przyjęcie Ciała Pańskiego, naszego pokarmu na życie wieczne, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać.

   Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Za każdy złożony dar składamyBóg zapłać”.

  •  

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.30.

 

W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę św. szkolną. Dla dzieci przystępujących do wczesnej i I komunii św. jak i do sakramentu bierzmowania jest to jedna z form przygotowania do tych sakramentów.

 

Po mszach św. przyjmowane są zalecania za zmarłych, za których się modlimy w tygodniu przed Mszą św. poranną. Przyjmowane są również ofiary za ławki.

 

Przez ostatnie 2 tygodnie trwały prace przy naszym kościele parafialnym, które się zakończyły. Zmienił się wygląd naszego parkingu i placu przed kościołem. Został zmodernizowany, czyli wybrukowany plac przy kościele jak i z tyłu za domem katechetycznym. Wybrukowane zostało prawie 400 m2 placu kościelnego. Jesienią ubiegłego roku wybrukowane przy probostwie zostało ponad 560 m2 kostką brukową. Zostały również wyrównane zieleńce przed kościołem, które zostaną posiane trawą.

      Pragniemy podziękować firmie pana Andrzeja Dudy za szybką i dobrze wykonaną pracę i ofiarowaną ziemię na trawniki. Bóg zapłać Wójtowi naszej Gminy za ofiarowaną kostkę brukową.

 

W gablotce parafialnej informacje Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie „Aktywny Samorząd” o dotacjach dla osób niepełnosprawnych oraz o możliwości otrzymania stypendium dla uczniów i studentów.

 

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii zespół Zbrucz z Tarnopola z zachodniej Ukrainy, który ubogaci pieśniami liturgię Mszy św. dopołudniowych. Po Mszach świętych przed kościołem zbiórka na pomoc dzieciom rodzin, których rodzice zginęli na wojnie w Donbasie oraz pomoc kościołowi w Tarnopolu w budowie figury Matki Boskiej przy kościele.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest najnowszy numer„Gościa Niedzielnego” w nim artykuły: najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II; A TAKŻE: opowieść s. Bogdany ze zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny o błogosławionym ks. Michale Sopoćce; o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła.

 

Jest również "MAŁY GOŚĆ". W nim: minilupa "Zobacz więcej" czyli co dzieje się podczas każdej Mszy św.; "DZIELNE LASKI" - czyli o ośrodku dla niewidomych, który powstał dzięki Róży czckiej, równi eż niewidomej a dziś służebnicy Bożej.

Są również inne czasopisma religijne.

 

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii.

 

Życzymy wszystkim radosnej niedzieli i Bożej Opatrzności  

 

w realizowaniu zadań i obowiązków w nowym tygodniu.

 

 

 

 

KOMUNIKAT ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO

O ZAKOŃCZENIU PROCESU BEATYFIKACYJNEGO SŁUGI BOŻEGO KSIĘDZA JANA MACHY

 

 

Drodzy Diecezjanie!

Jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w dniu 28 listopada 2019 r. papież Franciszek – podczas audiencji udzielonej prefektowi Kongregacji ds. Kanonizacyjnych księdzu kardynałowi Angelo Becciu – zaaprobował dekret potwierdzający męczeństwo Sługi Bożego księdza Jana Franciszka Machy, kapłana archidiecezji katowickiej, urodzonego w Chorzowie Starym w dniu 18 stycznia 1914 r., zamordowanego w więzieniu w Katowicach w dniu 3 grudnia 1942 r.

Tym samym zakończył się trwający 6 lat proces beatyfikacyjny. W najbliższym czasie Stolica Apostolska wyznaczy miejsce i czas uroczystości beatyfikacyjnych.

 

Drodzy Diecezjanie!

Dzieląc się z wami tą radosną dla Kościoła Katowickiego wiadomością, serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w prowadzenie procesu, a zwłaszcza postulatorowi, księdzu Damianowi Bednarskiemu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wytrwale modlili się o beatyfikację kapłana, który oddał swoje życie w służbie bliźnim; w służbie ubogim w czasie okupacyjnej nocy.

Będziemy zabiegać o to, aby uroczystości beatyfikacyjne odbyły się w Katowicach w przyszłym roku.

 

Z pasterskim błogosławieństwem.

 

                                                      † Wiktor Skworc

                                                               Arcybiskup Metropolita Katowicki

Katowice, 29 listopada 2019 r.


  Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Gołkowice, siedziba: Gołkowice, 1 Maja 133.